02:21

Nie ocenięPrzede wszystkim nie chcę oceniać tekstu, na którym nie zależy ci „aż tak”. Jeżeli nie masz zamiaru pracować nad warsztatem — nie marnujmy sobie czasu. Oddaj to miejsce komuś bardziej zaangażowanemu.


ㄍOpowiadania długie – czytane w całości

Limit to ok. 150 tys znaków bez spacji. Przy zapisie standardowym fontem (Times New Roman 12, interlinia 1,5) +/- jest to jakieś 60 stron A4. Materiał takiej długości umożliwia ocenę stylu, umiejętności prowadzenia narracji, także fabuła powinna być już wstępnie zarysowana Jeżeli twoje opowiadanie jest dłuższe i nie przeszkadza ci, że przerwę lekturę gdzieś po tylu stronach — zapraszam. A jeśli tekst jest składnie napisany i praca z nim nie jest nużąca, nie wykluczam dalszego czytania. Jednak nie mogę też tego obiecać.


ㄍOpowiadania historyczneㄍHarry Potter / Gra o Tron – fan fiction 

W ekipie WS są oceniające, które znają kanony obu serii lepiej ode mnie. 
Mogę ewentualnie ocenić taką pracę grupowo, na przykład z Ayame czy Forfeit.


ㄍCrossover / fusion fan fiction

Wszystko, co jest pomieszane z poplątanym, odrzucam z marszu. Uważam za wyjątkowo kiepski pomysł parować Naruto z Orihime albo, co gorsza, Punishera z Batmatem.ㄍHigh School AU / College AU fan fiction

Nie czuję potrzeby czytać o dorosłych postaciach, które cofnęły się do czasów szkolnych i osadzone są w młodzieżówce obyczajowej.


ㄍ Pornography / hardcore erotic

Czy ktoś w ogóle pisze takie teksty dla fabuły...?
Jeśli tak — nadal nie chcę tego czytać. 


ㄍReal Person Fiction (RPF)

Nie uważam, by zmyślone historie o realnych personach, na przykład muzykach czy piłkarzach, były oznaką autorskiej dojrzałości.
Co innego, jeśli są to parodie, pastisze bądź teksty jedynie inspirowane.


ㄍTeksty publicystyczne

Zawierające znikomą treść merytoryczną, np. fotoblogi.


Copyright © 2014 Skoiastel, nie – Scoia'tael , Blogger